امروز 05 مهر 1402

عشق به وطن و احترام قلبی به شهدا، ویژگی بارز استاد عالمی بود

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، سارا عالمی؛ دختر استاد علی‌اکبر عالمی با اشاره به برگزاری مراسم نکوداشت این چهره شاخص سینمایی و فرهنگی در اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، گفت: وقتی از دبیرخانه این جشنواره برای مراسم نکوداشت استاد عالمی تماس گرفتند، مطمئن بودم که روح پدر هم در اینجا حاضر خواهد بود چراکه او همواره به وطن عشق می‌ورزید.

وی افزود: عشق به وطن و ارادت و احترام قلبی به همه شهدا، جانبازان و مفقودین دوران جنگ‌تحمیلی یکی از ویژگی‌های نهادینه‌شدن در استاد عالمی بود و همواره ما را نیز به این ادای احترام تشویق می‌کرد.

عالمی با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی استاد عالمی در دوران دفاع‌مقدس، ادامه داد: در طول دوران دفاع‌مقدس، شاگردان پدر در جبهه‌ها و خط‌مقدم فیلمبرداری و فیلمسازی می‌‌کردند و پدر که در آن زمان علاوه بر تصدی ریاست لابراتوار صداوسیما، در زمره معدود افرادی بود که بر فن و تکنیک لابراتوار به صورت حرفه‌ای مسلط بود، این آثار را برای پخش در تلویزیون آماده می‌کرد تا مردم بدانند سربازان و جوانان وطن چگونه از خاک و میهن دفاع می‌کنند.

او یادآور شد: استاد عالمی به عنوان پدر همواره به فرزندان تأکید داشت که خود را تا ابد و تا همیشه مرهون و مدیون شهدا و رزمندگان دوران دفاع‌مقدس بدانند و قلباً به آنان ادای احترام کنند.
عالمی خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالم و افتخار می‌کنم که مراسم یادبود استاد عالمی در جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت برگزار شد.