امروز 04 فروردین 1402

سینمای مقاومت قابلیت تبدیل شدن به یک ژانر ملی را دارد

بازیگر پیشکسوت سینما،تئاترو تلویزیون کشور ، سینمای مقاومت را عرصه ای جدی و متفاوت از سایر عرصه ها برشمرد.
به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت هوشنگ توکلی هنرمند پیشکسوت هنرهای نمایشی کشور گفت:به طور کلی تولید هر اثر هنری، جستجویی برای یافتن معانی زندگی و یا معنی بودن انسان در این هستی است. انسان در این دنیا چه میکند؟ در این قرن و دنیای وحشی فیلمسازان و دست اندرکاران ما باید تمرکزشان را بر روی طرح این معمای اصلی و شناخت انسان های فداکاری که همه وجودشان را در این مسیر میگذارند و در این مسیر جانفشانی میکنند ،بگذارند.
هوشنگ توکلی بیان کرد: ما هر ساله شاهد کارهای انگشت شماری هستیم که متفاوت از دیگر آثار میباشندو شاهد این هستیم که بیشتر مولفین و تولید کنندگان این آثار هنوز جستجوگرند و به دنبال یافتن معانی زندگی هستند.براین مبنا برای تولید در حوزه مقاومت هم دغدغه‌مندی فردی و جستجوگری مولف،دو ویژگی مهم و ضروری می باشند و حتی در کارهای سفارشی اگر سفارش گیرنده فردی دغدغه‌مند و جستجوگر معنا باشد اثری درخشان تر ارائه خواهد کرد.
وی افزود: سینمای مقاومت در صورت گسترش و توسعه ی آثار در این حوزه می تواند و باید در جریان مقاومت تاثیرگذار باشد وگرنه کاری عبث صورت گرفته است. در این راستا می باید مسئولان و نهادهای تصمیم گیر در درجه اول وقت بیشتری را صرف حوزه سینمای مقاومت کنند و همچنین از همه ی ابزارهای رسانه‌ای و تبلیغی خود برای دیده شدن هر چه بیشتر و بهتر این آثار استفاده نمایند.برای رسیدن به آثار مقبول در حوزه مقاومت لازم است یا بهتر است، مدیر و سینماگر هر یک در حوزه تخصصی خود نقش‌آفرینی کنند که البته با یک مدیریت صحیح این راه ادامه می‌یابد و ما هر ساله شاهد آثاری هستیم که جرقه هایی از امید را در دلمان روشن میکند و چراغ سینمای مقاومت را روشن نگه میدارد.
این بازیگر پیشکسوت اضافه کرد:سینمای مقاومت قابلیت تبدیل شدن به یک ژانر ملی را دارد ولی متاسفانه مسئولین در این زمینه کوتاهی کرده اند. ما در حوزه مقاومت مشکل مخاطب نداریم و مخاطب ملی با این گونه از سینما همراه است. در این زمینه بیشتر مشکل تولید داریم. برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در این راستا حداقل می تواند این جریان فکری را زنده نگه دارد و این خود، کاری با ارزش است. هر چه مسئولین در این حوزه دلسوزانه تر عمل کنند و با هنرمندان همراه گردند؛ طبیعتاً تاثیرگذاری این نوع جشنواره‌ها در دیده شدن بیشتر آثار سینمایی مقاومت و تبدیل مقاومت به یک ژانر ملی بیشتر خواهد بود. آنچه مسلم است ردپای جشنواره مقاومت بعدها در آثار بزرگتری دیده خواهد شد.
هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار گفتمان مقاومت، نهضت جهانی مستضعفین و آزادی قدس شریف؛ به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح اسفند ماه سال جاری با دبیری جلال غفاری قدیر در خلیج همیشه فارس برگزار خواهد شد.