امروز 05 مهر 1402

جایزه جهان بدون اسراییل با عنوان شهید مغنیه اهدا می‌شود

محسن رفیعی دبیر اجرایی هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت هم در این نشست گفت: این دوره شامل ۶ بخش است. ما امسال و در این دوره بخش مجزای بین‌الملل نخواهیم داشت. عرصه، عرصه هم شانگی و رقابت در قالب یک امت است. تمام فیلمسازانی که در محور مقاومت کار می‌کنند در یک گستره پاک و برابر کنار هم آثارشان مورد داوری قرار می‌گیرد.
رفیعی افزود: در بخش اصلی، در سه بخش فیلم بلند، شامل سینمایی، مستند و پویانمایی کار می‌کنیم و آثار را در دبیرخانه مورد پذیرش قرار می‌دهیم. سریال هم بخش دیگر است و در بخش فیلم کوتاه هم ناظر بر سه حوزه داستانی، مستند و پویانمایی پذیرای آثار هستیم. تمام شرکت‌کنندگان و متقاضیان داخلی و خارجی، آثارشان در کنار یکدیگر انتخاب و داوری می‌شود.
وی ادامه داد: بخش مهم دیگری که مورد توجه قرار گرفته بخش «نسل روایت» است. امسال و در این دوره رویکردی جانانه و پرداختی اصولی و درست به مسأله نوجوانان و جوانان دوربین به دست خواهیم داشت که از بین آنها بتوانیم نسل آینده فیلمسازی که گام دوم انقلاب را برای رسیدن به اهداف فرهنگی و هنری کمک می‌کنند، شناسایی کنیم.
رفیعی در ادامه گفت: بخش سوم ما بخش دفاع مقدس است. به هر حال دفاع مقدس ژانری برخاسته از انقلاب اسلامی است و در این بخش هم پذیرای آثار مختلف هستیم. جوایزی که در این جشنواره اهدا خواهد شد با نام شهدایی چون شهید حاج قاسم سلیمانی(جایزه بخش اصلی)، رسول ملاقلی پور(جایزه بخش دفاع مقدس)، شهید عماد مغنیه(جایزه جهان بدون اسراییل) و شهید حججی (جایزه نسل روایت) خواهد بود که در بخش‌های مجزایی اهدا خواهد شد. بخش فیلمنامه این جشنواره نیز جایزه خود را با نام شهید سید مرتضی آوینی با عنوان روایت قلم اهدا خواهد کرد.
وی در پایان گفت: در بخش نقد و پژوهش پذیرای آثاری از جمله نقدهای سینمایی، پژوهش و… با مهلت ارسال آثار تا ۲۲ بهمن سال جاری هستیم. زمان آغاز دریافت آثار هم از همین امروز است. علاقه‌مندان برای ارسال آثار به جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره و سایت کمکی راوی‌نو اقدام کنند.